Features
Oval Beam
Warm White LED (Sub)
Dust Proof , 1m Water Proof (IP66, IP67) & 1m Impact Resistance
Specification
| Gender: | Unisex |
| Season: | All Seasons |
| Size: | -- |
| Color: | -- |
| Weight: | 81 g |
| Dimension: | W72.2×H40.2×D34.0mm |
| Max Light Output (Lumens): | 300 lm |
| Battery Type: | 2 × AAA Alkaline Batteries |
Material
VA-05D VA-05D AUVA HEADLIGHT
{{selected_pc.discount}}% OFF
${{selected_pc.retail_price}}
${{selected_pc.price}}
Warning! The number of purchases cannot be greater than the existing inventory quantity. Please pay attention.
Warning! Please note that the number of purchases cannot be less than one.
Size
Quantity
Please select the size
| Add to Cart |










Hong Kong
Macao
Taiwan
China