Features
USB Type-C Rechargeable
Boost mode 500lm
4color 3Step lighting mode
Specification
| Gender: | Unisex |
| Season: | All Seasons |
| Size: | -- |
| Color: | -- |
| Weight: | 73 g |
| Dimension: | W54.0×H60.5×D27.9mm |
| Max Light Output (Lumens): | 350 lm |
| Battery Type: | 3.7V 1,200mAh 4.44Wh Li-polymer Rechargeable Battery |
Material
SGWL-03R SGWL-03R SG WORK LIGHT
{{selected_pc.discount}}% OFF
${{selected_pc.retail_price}}
${{selected_pc.price}}
Warning! The number of purchases cannot be greater than the existing inventory quantity. Please pay attention.
Warning! Please note that the number of purchases cannot be less than one.
Size
Quantity
Please select the size
| Add to Cart |










Hong Kong
Macao
Taiwan
China