Features
The Chair Zero Highback is the lightest
of all our highback chairs. Comfort and
portability with the classic Helinox design
and 5 year warranty.
Specification
| Gender: | Unisex |
| Season: | All Seasons |
| Size: | -- |
| Color: | White/F14 Cyan Blue, Grey/F17 Melon, Black/F14 Cyan Blue |
| Weight capacity: | 120kg |
| Weight: | 690g |
| Dimension: | D/L54.5cm x W49cm x H82cm |
| Packed Size: | D/L40cm x W12cm x H12cm |
Material
Pole: DAC aluminum
Fabric: Polyester
Fabric: Polyester
10562 CHAIR ZERO HIGH-BACK
{{selected_pc.discount}}% OFF
${{selected_pc.retail_price}}
${{selected_pc.price}}
Warning! The number of purchases cannot be greater than the existing inventory quantity. Please pay attention.
Warning! Please note that the number of purchases cannot be less than one.
Size
Quantity
Please select the size
| Add to Cart |










Hong Kong
Macao
Taiwan
China